Alfalfa ( Medicago Sativa ) faydaları nelerdir?

Alfalfa Medicago Sativa asya orijinli bir nebat olup Romalılar ve Araplar tarafından dünyaya dağılmıştır. Araplar ona içeriğindeki vitamin, protein ve minerallerden dolayı `Yiyeceklerin Babası` ismini vermişlerdir.

Çinliler Alfalfa nebatını 6. asırdan beri böbrek taşları düşürmeye dayanakçı, bedendeki ödemi atmak, romatizmal rahatsızlıklar, kabarıklık ve gaz gidermek için de kullanmaktadır. Alfalfa nebatı protein, vitamin, mineral ve besleyici yiyecekler doğrultusundan çok zengindir.

Alfalfa, manganez, kalsiyum ve beta-karoten Kalp hastalıkları ve kansere karşı çok verimli, proteinler, A, C ve K vitaminleri kapsar. Alfalfa, yiyecek üreticileri tarafından klorofil ve karoten kaynağı olarak da kullanılmaktadır.

Alfalfa, K vitamininin en iyi natürel kaynaklarından birisidir. Vitamin K belli proteinlerin kalsiyuma bağlanmasına takviye eder ve uygun kemik mineralizasyonu için zorunludur. Düşük vitamin K alımıyla erkek ve bayanlarda kalça çatlaması veya kırılması tehlikesinin çoğalması arasında bir ilişki olduğu yakin zamanlarda yapılan bir araştırma ile ortaya çıkarılmıştır.

Vitamin K, kemik sıhhati ile alakalı en azından üç proteini aktive etmektedir. Vitamin. K`nın bir öbür işlevi kani pıhtılaştıran faktörlerin, özellikle de protrombin sınan maddenin üretilmesine dayanakçı olmasıdır. Alfalfa nebatının kapsadığı manganez ise ehemmiyetli bir yapıt mineraldir.

Manganezin bedende; sıhhatli kemik gelişimi ve korunması, cinsiyet hormonu birleşimi, asap gelişimi ve işlevi, natürel oldurucu hücrelerin bağışıklık sistemi ile alakalı harekete geçirilmesi gibi misyonları vardır.

Saçları uzatmak için: Her gün alfalfa, taze ıspanak ve taze kişniş sularını karıştırıp için. Bu, saçlarınızın daha tez uzamasını sağlar.

Alfalfa Nebatının Bereketleri ve Kullanım Alanları:
Sıhhatli kemik gelişimi ve kemiklerin korunması
Artrit, kireçlenme ve mafsal cerahati
İştahın artırılması ve iyi bir besleyici
Kansızlık, anemi
Böbrek taşı veya kumu düşürmek için dayanakçı ve idrar artırıcı
Sistit cystitis
Karaciğer, kan ve böbrekleri arınıcı detoxifier
Hipofiz bezi işlevlerini destekleyici
Gut, damla hastalığı
Kabızlıkta hafifletici
Estrogen östrojen yapımına dayanakçı
Kan şekerinin ayarlanmasına dayanakçı
Böbrek, idrar kesesi ve prostat rahatsızlıklarını iyi kazanç.
Karaciğeri yardımlar.
Bedendeki fazla suyun atılmasına dayanakçı olur.
Sindirimi basitleştirir.
Kabarıklığı ve gazlanmayı giderir.
Kan şekerini düşürür.
Romatizma ve mafsal eklem cerahatini iyileştirici özelliği vardır. Dizlerdeki ve eklemlerdeki şişmeyi eksiltir.
Saman nezlesine iyi kazanç.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir