Anasonun vücuda faydaları

Anason, senelik 0.3 ila 0.6 m gelişen ve dünyada yaygın olarak yetiştirilen bir nebattır. Yeşilimsi kahverengi, engebeli tohumlar gıda veya ilaç için kullanılır. Güzde olgunlaştıklarında hasat edilirler. Anason kokusu ve meyan şekerinde anason yağlarının ananesel kullanımı için yol açan tatlı bir “meyan kökü eşi” aromatik tadı vardır.

Ne için kullanılır?

Ananesel / Etnobotanik kullanımlar

Anason, baharat ve koku olarak bir geçmişe sahibidir. En az 4000 sene boyunca Mısır’da yetiştirilmektedir. Diüretik kullanım kayıtları ve sindirim problemleri ve diş sızısı rehabilitasyonu kayıtları bu çağın tıp metinlerinde görülür. Antik Yunan tarihinde, anasonun soluk almaya nasıl destekçi olduğunu, sızıyı gevşettiğini yazılarda söylüyor. Anason 1800’lü senelerden beri kullanılmaktadır. Parfüm yiyecek, sabun, krem ​​ve parfümlerde kullanılır. Anisette likörün kokulu bir bileşenidir. Anason, içkiler, likörler, süt mahsulleri, jelatinler, pudingler, etler ve şekerler de dahil olmak üzere tüm yiyecek kategorilerinde lezzet verici olarak kullanılır. Baharat olarak satılır ve tohumlar bir soluk tazeleyicisi olarak kullanılır. Uçucu yağ, parfüm, sabun ve poşetlerin yanı gizeme tıbbi olarak da kullanılır.

Antispazmodik / Ekspektoran

Anason iyi bir carminative ve bir balgam söktürücü olarak öğrenilir. Kabarıklığı eksiltme ve sindirim sistemini yerleştirebilme beceriyi günümüzde, özellikle pediatride kullanılmaktadır. Yüksek dozlarda antispazmodik ve antiseptik olarak ve öksürük, astım ve bronşit rehabilitasyonunda kullanılır. Araştırmalar, bir antimikrobiyal veya bir antimikrobiyal kullanımı ile alakalı rastgele bir muayenehane bilgi ortaya koymuyor.

Öteki kullanımlar

Yağ, bit, uyuz ve sedef hastalığının rehabilitasyonunda kullanılmıştır.

Sindirimi geliştirir:

Anason otu, sindirim sistemi için son derece terapötiktir. Sindirim özellikleri olduğundan, sindirim problemleri için gerçekten müthiştir. Sindirim sistemi için iyi tertip edilmiş bir prosedür için netliğe ek olarak her sindirim hastalığına müteveccih rehabilitasyon sağlar. Gerçekten kusma, mide bulantısı, ishal, karın sızısı, gaz meseleyi, spazmodik gaz ve gastrit gibi hastalıklara karşı müthiştir. Ayrıca iştah uyarıcı olarak da işlev görür.

Uykusuzluk

Anasonlu çay, yemeklerden sonra veya uyumadan evvel kullanıldığında, uyku bozukluklarının idaresinde fantastik derecede bedellidir. Temel yağ buğulaştığı için bakımın çok uzun bir vakit kaynatılmamasına itina gösterilmelidir; Ayrıca azıcık acı tadına ek olarak terapötik özelliklerinin çoğunu kaybedecektir. Aksine, tadı genellikle olası olduğunca, nebatsal kaliteler ilave edebilir, çayın acilen demlendiği ve soğutulduğu anda karışıma bal ilave edebilirsiniz.

Astım

Anizaminin mucizevi ekspektral özelliklere sahip olması astımla beraber öksürük rehabilitasyonunda şahane bir usul.

Konvülsiyonlar

Anason, ayar konvülsiyonlarının yanı gizeme elektroşok veya hatta pentylenetetrazole PTZ neden olan konvülsiyonlar yapmasını da önler.

Mikrobiyal enfeksiyonlar ve hastalıklar

Anason özlerinin genellikle mantarın yanı gizeme bakteri orijinlerinin, virüslerin dağılımının yanı gizeme gelişimini de yasakladığı bulunmuştur. Mikrobiyal enfeksiyonların hastalıklardan ve hastalıklardan kaynaklandığına dikkat etmek ehemmiyetlidir.

Laktasyonun Çoğaldırılması İçin Anason

Ot ayrıca emziren annelerdeki emzirmeyi çoğaldırmak için de kullanılabilir. Anason, dietheol ve fotantheole, laktasyon gelişimi için yumuşak östrojenik tesirlere sahiptir. Buna ek olarak, östrojenik tesirlere bağlı olarak, libido rehabilitasyonunun yanı gizeme adet evveli belirti veya pimes bulguları artırmak için star anason kullanılmaktadır. Star anasonu müthiş bir fikir olmasına karşın emzirilen annelerin kullanmadan evvel hekimlerinden nasihat almaları gerekir. Ayrıca, bu emin nebat gerçekten hamile kullanılmamalıdır.

Saç biti

Haşarat gibi ufak hasarlılara karşı bir haşere öldürücüdür. Buna ek olarak, mantar öldürücü kaliteleri vardır.

Solunum için

Anason tohumları solunum sıhhatini geliştirir. Orta seviyede balgam söktürücü özelliklere sahipler, bu sebeple pastillerde ve öksürük karışımlarında sıklıkla kullanılırlar. Aynı biçimde, Anason yağı akciğerler ve boğazdaki balgamını hafifletmeye gerçekten destekçi olur. Astım, bronşit, influenza, pnömoni ve sinüzit.

Cilt İçin Çözüm Yolları

Yağ gibi cilt bozukluklarıyla başa çıkmak için anason kullanılabilir. Tarihsel olarak yağ, orta derecedeki iltihaplı sivilce tipleri ile başa çıkmak için topikal olarak kullanılmıştır. Buna ek olarak, anason yağı çok rakamda haşere için zehirlidir ve bit enfeksiyonlarına olduğu kadar uyuz ile de uğraşmak için kullanılır. Anason bazı cilt hastalıklarıyla baş etmeye destekçi olsa da, cildinizde saf anason yağı kullanmayın, zira ciddi bir rahatsızlık verebilir. Yağ, her zaman seyreltilmelidir.

Solunum Sıhhati

Anason tohumu bedene ideal bir balgam söktürücü işlevi görür. Boğazdaki ve akciğerlerindeki balgamın düzelmesine destekçi olur. Astım rehabilitasyonu için tesirli bir nebat da vardır. Bir Hayli öksürük ilacında gerçekten çok beğenmiş bir bileşen. Muhtelif solunum sistemi meselelerinin rehabilitasyonunda bereketlidir. Bronşit, sinüzit, influenza ve pnömonide anason tohumları eşlik edebilir.

Ağız Sıhhati

Anason tohumunun sıhhat avantajlarından biri, ağız sıhhatinizi gözetmeye destekçi olmasıdır. Anti-mikrobik, anti-bakteriyel, tesirli ağız yıkamasının ideal bileşeni haline getirir. Makûs soluk probleminin yanı gizeme ağız kabarıklığı ile savaşa da destekçi olacaktır. Bu tip tohumlar konutta kullanılan gargara yemek tanımlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Anti epileptik ve anti-histerik

Anason Esansiyel Yağı, narkotik ve yatıştırıcı tesirleri kapsadığından, kan dolaşımını, solunumu ve asap tepkisini eksilterek, epileptik yanı gizeme histerik atakları gevşetebilir şayet daha fazla dozda verilirse, bu da canlandırıcı yanı gizeme Daha düşük dozlarda verildiğinde ispatlanmış dürüst kaliteler. Asap şartlarının sedasyonunda, hiper tepkilerin yanı gizeme konvülsiyonlarda aktif olduğu keşfedilmiştir. Bu özel mal, uzun zamandan beri olduğu gibi kabul edildi. Ancak ağırlıklı dozlar özellikle çocuklar için negatif tesirlere neden olabileceğinden, bu özellik dikkatle birleştirilmelidir.

Menstruasyonun Tertip Edilmesi

Anason, bayanlarda menstruasyon döngüsüne idarer ve sıhhatli faize sıhhatine destekçi olur. Anasonun östrojenik tesiri, bu emin sıhhat bereketinden mesuldür. Stres suratından aylık periyotlarda gecikme olması halinde nebatsal anason çayının kullanılması önerilir. Anason’un antispazmodik avantajı F kramplarını eksiltirken doğumda destekçi olur. Shatapushpa churna anason tohumu tozu, Artavakshaya’nın menstrüel bozukluk aktif rehabilitasyonu olarak kabul edilmektedir.

Mikrobiyal enfeksiyonlar ve hastalıklar

Araştırmalar, Anason özlerinin, virüsün yanı gizeme, muhtelif bakteri, mantar cinslerinin büyümesini önlediğini keşfetti. Mikrobiyal enfeksiyonların önlenmesinin yanı gizeme sakınılması açısından da gerçekten kıymetli olduğu düşünülmekte ve ayrıca, kimyevi maddelerin terapötik sebeplerden dolayı anasonlu maddelerden çıkarılması için bilimsel çalışmalar devam etmektedir.

Antioksidan

Anason, antioksidan özelliklerin yanı gizeme sıhhat avantajları gösteren emin kimyevi maddeleri kapsar. Bu iddiaların tanımlanması için hali hazırda araştırma yapılmaktadır.

Pankreas uyarır

İnsülin artı bazı hormonların hakimiyeti için pankreas hayati bir uzuvdur. Anason tohumları pankreasın teşvik edilmesine destekçi olur. Pankreasınız büyük sıhhat vaziyetindeyken, öteki hormonal eforluklarla beraber şeker hastalığına tutulma ihtimaliniz eksilir.

Sızı kesici faydaları

Anason yağı hakikatinde bir natürel sızı kesici. Romatizma, artrit ve eklem sızısı ile gayret eden fertlerde sızıyı eksiltmede destekçi olacaktır. Anason yağı bedenin detokslanması için iyi çalıştığından bunun neticesinde kan dolaşımını da çoğaldırdığı için yapılabilir. Anason yağının antispazmodik özellikleri, adalelerdeki sızıların eksiltilmesinde ve spazmlardan dolayı ortaya çıkan sızılar için verimli olabilir.

Metabolizma için Faydalar

Bedenin metabolizması anason yağı ile ideal bir biçimde muhafaza edilebilir. Yağ, hormonları bedende teşvik eder. Bedendeki enzimlerin uyarılması, metabolik süratin sıhhatli olmasını sağlar. Bu sebeple bedenin tüm sıhhati geliştirilir. Anason tohumlarının detoxifying neticeleri ek olarak bedendeki hasarlı zehirli maddelerden kurtularak metabolizmayı teşvik eder.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir