Masaj Terapi Stilleri ve Sağlık Faydaları

Masaj binlerce yıldır uygulanmaktadır. Bugün bir masaja ihtiyacınız varsa ya da isterseniz, çok çeşitli basınç, hareket ve tekniklerle 80 masaj terapisi arasından seçim yapabilirsiniz . Bunların hepsi, el ve parmakla kasların ve diğer yumuşak dokuların bastırılması, sürtünmesi veya manipüle edilmesini içerir. Bazen önkol, dirsek veya ayak kullanılır.

2007 Amerikan Masaj Terapisi Derneği anketine göre, yetişkin Amerikalıların neredeyse dörtte biri önceki yılda en az bir masaj yaptı. Ve bunun için çok çeşitli nedenleri var. Giderek daha fazla insan – özellikle bebek bombaları – masajın sağlık yararlarını tanımaktadır. Semptomlardan kurtulmak ya da yaralanmaları iyileştirmek, belirli sağlık durumlarına yardımcı olmak ve genel sağlığı teşvik etmek için birçok masaj stilinden birini seçerler.

İşte size en uygun masaj türlerinin hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bilgiler.

Hangi Masaj Stilleri En İyisidir?
Farklı masaj stillerinin farklı zamanlarda popüler olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Ve her birinin geçen bir kaderin ya da en yeni, en büyük masaj tekniğinin bir parçası olup olmadığını merak etmiş olabilirsiniz? Daha da önemlisi, en son tarzın size gerçekten yardımcı olup olmayacağını nasıl anlayabilirsiniz?

Masaj terapisinde kullanılan stiller, uzun, pürüzsüz vuruşlardan kısa, vurmalı vuruşlara kadar değişir. Bazı masaj terapistleri yağ ve losyon kullanır; diğerleri yok. Masaj terapistlerinin çoğunun bir masaj için unklotesi vardır, ancak bazıları yoktur. Bir masaj 5 dakikadan 2 saate kadar sürebilir.

Hangi masaj tarzının sizin için en uygun olduğuna karar vermeden önce kendinize bir soru sormanız gerekir. Rahatlama ve stres kontrolü için bir masaj mı istiyorsunuz? Ya da belirli bir sağlık durumu ile ilgili semptomlara veya yardıma ihtiyacınız var mı? Bir masaj rezervasyonu yapmadan önce, terapistin ne aradığınızı bilmesini sağlayın ve terapistin hangi tarz kullandığını sorun. Birçok kişi birden fazla stil kullanıyor. Ya da terapist, yaşınıza, durumunuza veya sahip olduğunuz özel gereksinimlere veya hedeflere bağlı olarak masajınızı özelleştirebilir.

Aşağıda, daha popüler masaj terapisi tarzlarının bir listesi verilmiştir. İlk dört özellikle popüler.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir