Ankara Masaj

Her yaştan insan, günlük yaşamın, yaralanmaların ve kronik ve akut koşulların stresinden kurtulmanın yanı sıra sağlığın ve sağlıklılığın korunmasına yardımcı olmak için masaj terapisine yöneliyor. Çin kayıtlarına göre 3,000 yıl öncesine dayanan en eski şifa sanatlarından biridir.

Yumuşak doku manipülasyon teknikleri kullanarak, masaj dolaşımı iyileştirirken, stres ve yorgunluğu azaltır. Masaj tarzına bağlı olarak, teknikler, okşayarak, yoğururken, sallanarak, dokunarak veya sabit bir basınç tutarak içerebilir.

Masaj, kanser gibi kronik hastalıkları olan kişiler için ağrı ve endişeyi azaltabilir ve stresin fizyolojik yükünü azaltabilir. Strese bağlı gerginlik, kansere bağlı yorgunluk, uyku bozuklukları , yüksek tansiyon, diyabet , bel ağrısı ve depresyon gibi durumların tedavi edilmesine yardımcı olabilir .

At Bütünleyici Tıp için UCSF Osher Merkezi’nde , lisanslı masaj terapistleri komplike tıbbi durumlar, özellikle kanser ve genel sağlığını geliştirmek için masaj kullanarak tedavi üzerinde tecrübe ve eğitim yıldır. Sunulan masaj stilleri derin doku, İsveççe, acupressure teknikleri, şifa ve terapötik bir dokunuş.

Tedavi Koşulları
Araştırmalar, masajın kalp hızını azaltabileceğini, kan basıncını düşürdüğünü ve kan dolaşımını ve lenf akışını artırabildiğini göstermiştir. Ayrıca, kasları rahatlatır, hareket aralığını artırır ve tıbbi tedaviyi artırabilecek endorfinleri artırır.

Terapötik masaj kas gücünü artırmadığı gibi, zayıf ve inaktif kasları da harekete geçirebilir, bu da egzersiz ya da hastalığın veya yaralanmaların neden olduğu hareketsizliği telafi etmeye yardımcı olur.

Masaj, stresle ilgili fiziksel durumların tedavi edilmesine yardımcı olabilir:

Kaygı ve depresyon
yorgunluk
Baş ağrısı ve migren
Kas gerginliği, sırt, omuz ve boyun ağrısı dahil olmak üzere ağrı
Tekrarlayan stres yaralanmaları
Değerlendirme
İlk seansında, masaj terapistiniz sağlığınızla ilgili soruları ve size en iyi nasıl davranacağını belirlemek için yaşadığınız belirtileri soracaktır. Lütfen masaj terapistinizin sahip olduğunuz sağlık sorunlarından ve aldığınız ilaçlardan haberdar edin. Vücudunuzun bölümlerini masaj yapmak isteyeceğini tartışır.

tedavi
Masajınız bir masaj odasında yapılacaktır. Mümkün olduğunca rahat hissetmeni istiyoruz. Masajın için ne kadar soyunacağına karar vereceksin. Soyunurken masaj terapistiniz odadan ayrılacak. Temiz bir çarşaf ve battaniye ile kendinizi kaplayacaksınız.

Acupressure masajı giyim yoluyla verilebilir.

Masajınızdan sonra, rahat ve biraz uykulu hissedebilir veya enerji, farkındalık ve konsantrasyonda bir artış yaşayabilirsiniz.

Masaj, yumuşak dokulardan toksinlerin salınmasına yardımcı olur, bu nedenle toksinleri sisteminizden temizledikten sonra bol su içmenizi öneririz.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir