Anti Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Genetik sebepler ya da beslenme bozuklukları sebebi ile meydana gelen selülitin özel yöntemler aracılığı ile azaltılması ve tamamen ortadan kaldırılmasına anti selülit masajı denmektedir. Anti selülit masajı, diz kapaklarının hemen üstünden başlanarak kalçaların bittiği yere kadar olan bölgeye uygulanmakta ve bu bölgede yer alan selülitlerin giderilmesini sağlamaktadır.

Anti Selülit Masajı Hangi Yağlarla Yapılır?

Anti selülit masajının yapıldığı yağlar tek başına kullanılabildiği gibi ayrıca karışım yapılarak da kullanılabilmektedir. Ancak bu masajı yaptıracak olan kişilerin yağlara herhangi bir alerjisinin olup olmadığını bilmesi gerekmektedir. Lavanta yağı, susam yağı, buğday yağı, yasemin yağı, ardıç yağı, zambak yağı, portakal yağı, çemen yağı, zambak yağı, nane yağı ve rezene yağı anti selülit masajları için en çok tercik edilen ve kısa sürede sonuca ulaşılmasına olanak sağlayan yağlardır.

Nasıl Yapılır?

  • Selülit yağı ya da kremi iki elin içine iyice yayılır. Ardından dizlerin üstünden itibaren yukarıya doğru bastırılarak yedirilir.
  • Bunun ardından yoğurma aşamasına geçilir. Selülit bulanan bölge başparmaklar ile diğer parmaklar arasında yoğrulmalıdır.
  • Yoğurmayla beraber parmakların eklem yerleri ile bacakların içerisinden dışına, dışından da içine doğru ters yönlerde ve yere paralel olacak şekilde masaj yapılmalıdır.
  • Ardından parmaklar arasında selülitli bölgeler iyice sıkıştırılıp bırakılır. Bu hareket de yere paralel bir şekilde yapılmalıdır.
  • Bütün masaj aşamaları basenlere ve kalçalara üçer kez ve sırayla uygulanmalıdır.
View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir