Aromaterapi Masajı

Aromatik yağlar ve bitkisel özler ile yapılan Aromaterapi masajı, hem diğerlerinden hafif hem de rahatlatıcı ve dinlendiricidir. Vücudunuzun kolaylıkla emeceği türlerden seçilip kullanılan aromatik yağlar terapistin hareketleriyle hafiflemenizi ve daha masaj anında vücudunuzun rahatlamasını sağlar.

Düzenli aralıklarla yapılması önerilen masajın tek kötü yanı kısa süre etkili olması ve diğerlerine göre biraz daha pahalı olmasıdır. Hem diğerlerinden daha sık gitmeniz hem de daha çok para ödemeniz gerekir fakat yine de ağır masajdan hoşlanmayan insanların tatil beldelerinde olmasa da günlük hayatında maddi imkanlarının izin verdiği ölçüde gitmesini öneririz.

Öz yağlar kullanılarak uygulanan masaj, deri düzeyini ısıtıp, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir. Diğer masajlar gibi dolaşım sistemini de etkileyip hızlandıran bu masaj, psikolojik sıkıntılara da yaydığı kokular ve kullanılan klasik müzik sayesinde oldukça iyi gelmektedir. Kötü duygulardan arınıp, hayal dünyası ile gerçeklik arasında bir denge kurar ve bu da onun daha mutlu olmasını sağlar.

Yaklaşık olarak 60 dakika süren bu masaj, cildi de kullanılan yağlar dolayısıyla beslemektedir.

Kullanılan Yağlar

Çiçek, kök, yaprak gibi bitki bölümlerinden elde edilen bu yağlar uçucudur. Şifalı bilinen bitkilerden veya otlardan elde edilir. Esansiyel yağlardır ve cildi rahatlatır, masajı kolay ve etkili hale getirirken; diğer masaj türlerine göre oldukça acısız bir masaj sunar.

Bitkisel özlü yağların kimyasallarından faydalanan bu masaj; vücudun teneffüs yapmasına yardımcı olur.

Kullanılan yağların yapısı incelendiğinde, güçlü bir antiseptik olduğuna karar verilmiş, mikrop öldürücü yapısı ortaya çıkarılmıştır. Hücreyi hızla yenileyen bu yağlar, vücut için oldukça yararlıdır.

Aromaterapi Masajının Faydaları

-Cildi besler.

-Kullanılan biberiye özü fiziksel ve zihinsel yorgunluğa iyi gelir.

-Okaliptüs yağı üst solunum yolları için faydalıdır. Nezle ve sinüzite iyi gelir.

-Hücre arası sıvı aktarımını kolaylaştırır.

-Vücudun yorgunluğuna ve eklem ağrılarına iyi gelir.

-Regl sıkıntılarına ve menapoza iyi gelir.

-Hamilelikte bel ve sırt ağrılarına, ayaklarda şişmeye iyi gelir.

-Sindirim sorunlarında ve kilo kaybetmede etkilidir.

-Romatizmaya ve eklem intihaplarına faydalıdır.

-Stres kaynaklı baş ağrısına ve migrene iyi gelir.

-Burkulma ve incinme durumlarında ağrıları azaltıcı etkisi bulunmaktadır.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir