Bali Masajları Nasıl Yapılır?

Bali Masajını Nasıl Yaptırabilirim?

Bali masajı vücudun kan dolaşımını arttırarak eklem ve kas ağrılarının ortadan kalkmasına olanak sağlayan bit masaj türü olarak uygulanmakta ve tercik edilmektedir. Esnetme, aromaterapi, refleksoloji ve akuporesur hareketlerinin karışımından bütünsel olarak oluşan bu masajlar gerginliğinin azaltılarak rahatlanma sağlanmasını amaçlamaktadır.

Orta şiddette bir başınç ve darbe ile uygulanmakta olan bu masaj kenf dolaşımının harekete geçmesine yardımcı olarak vücuttaki zararlı atıkların atılmasına yardımcı olur. Bu masajı diğer masaj türlerinden ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi masaja baştan değil ayaktan başlanmasıdır. Bu durumun amacı ise vücuttaki önemli sinir uçlarının ayaklarda yer almasıdır. Pek çok çeşidi bulunan bali masajı volkanik taşlar ile meyveler kullanılarak da yapılabilmektedir. Ananas, çam, lavanta ve Hindistan cevizi bu masaj uygulaması için en çok tercih edilen meyvelerdir.

Bali Masajının Faydaları Nelerdir?

Bali masajı ilk olarak oldukça rahatlatıcı ve dengeleyicidir. Vücutta yer alan enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili ve orta dereceli baskılar ile yumuşak vuruşlar gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeyde yer alan kas dokusunu geçerek daha derinlere etki eder.

Bali masajı vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini, tüm iç sistemlerin birbirleriyle bütünleşmesini sağlamaktadır. Bu masaj sırasında kullanılmakta olan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik rahatlıkla giderilir. Enerji seviyesi yükselerek denge sağlanır. Tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama da kolaylıkla elde edilir.

 

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir