Bitkisel ilaçlar doktor kontrolünde alınmalı Zinde ve sağlıklı bir yaşam için bitkisel ilaçlar

İç Hastalıkları ve Fitoterapi Bilim Uzmanı Dr. Mehmet Emin Erdem, insanların kulaktan dolma bilgiler ile aktar ya da eşi yerlerden aldıkları nebatsal ilaçların bereketten çok hasar verebileceğini, bunun için kesinlikle alanında uzman hekim himayesinde nebatsal besin dayanakların kullanılması gerektiğini söyledi.
Nebatsal ilaçlar hekim hakimiyetinde alınmalı
Enerjik ve sıhhatli bir hayat için nebatsal ilaçlar destekçi olabilir
İç Hastalıkları ve Fitoterapi Bilim Uzmanı Dr. Mehmet Emin Erdem, insanların kulaktan dolma bilgiler ile aktar ya da eşi yerlerden aldıkları nebatsal ilaçların bereketten çok hasar verebileceğini, bunun için kesinlikle alanında uzman hekim himayesinde nebatsal besin dayanakların kullanılması gerektiğini söyledi.
Büyük Anadolu Sağlık Kurumu İç Hastalıkları ve Fitoterapi Bilim Uzmanı Dr. Mehmet Emin Erdem, fitoterapi nebatlar ve natürel mahsullerle rehabilitasyon hakkında bilgiler verdi. Fitoterapi ile biyolojik istikametten faal maddelerin kullanılmasıyla bir çok hastalığının önlenebildiğini ve rehabilitasyon edilebildiğini söyleyen Uzm. Dr. Mehmet Emin Erdem, “Fitoterapi çok daha önceki çağlardan günümüze kadar uygulanan bir rehabilitasyon usulüdür. Günümüzde ise enerjik bir hayat için ve hastalıkların önlenmesinde nebatsal besin destekleri çok destekçidir. Nebatlar gerçeğinde yalnızca hastalandığımızda değil, hastalanmadan da kullanmamız gereken, bağışıklık sistemimizi güçlendiren güçlü takviyelerdir” dedi.

“Şuursuz kullanım bereketten çok hasar getirebilir”
Nebatsal ilaçların tüm hastalıklar için takat olmadığını ifade eden Uzm. Dr. Mehmet Emin Erdem, “Şahıstaki hastalıklar oluşmadan evvel yasaklamak, gözetici temkinleri uygulamak temel olmalıdır. Her nebat rehabilitasyon aktifliği taşımaz ve bazı nebatlar ise sizde istenilenden farklı tesir yaratabilir. Bir nebatı rehabilitasyon emelli kullanmadan evvel, kesinlikle hekiminize danışmalısınız. Fitoterapinin zaferli olduğu hastalık ve alanlardan kimilerini saymak gerekirse; obezite, kilo alamama, bayan hastalıkları, menstrual kumpassızlık, Bayanlarda adet evveli gerginlik, menopoza giriş güçlükleri, mide ve bağırsak rahatsızlıkları, tiroit bezi hastalıkları, kemoterapi sonrası rehabilitasyon, migren, değişik baş sızıları, arter ve toplardamar kan dolaşımı bozukluğu, kalp hastalıkları, tansiyon problemleri, alerji, cilt hastalıkları, alt solunum yolları hastalıkları, astım, romatizma, osteoporoz, hormonal balanssızlıklar, uykusuzluk, kronik bitkinlik, karaciğer yağlanması, insülin mukavemeti, soğuk algınlığı, nezle, sinüzit, grip üst solunum yolları enfeksiyonlarıÜSYE, şeker hastalığı, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları, karaciğer ve safra kesesi hastalıkları gibi sıralayabiliriz. Unutmamak gerekir ki, bu sıhhat problemlerinde kulaktan dolma bilgiler ile, şu hastalığa şu nebat iyi geliyormuş git şu aktardan al ya da şurada satılıyor buradan al gibi tekliflerle değil, kesinlikle fitoterapi alanında uzman doktorlar tarafından hastalığın rehabilitasyonuna göre verebilecek nebatsal ilacın kullanılması gerekmektedir. Yoksa şifa olacak diye beklediğiniz nebatsal ilaçlar farklı sıhhat problemlerini de birliktesi getirebilir” diye konuştu.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir