Bölgesel Masajlar Nasıl Yapılır?

Hangi Bölgelerimize Bölgesel Masaj Uygulanır

Lokal ya da bölgesel olarak adlandırılan masajlar vücudun istenilen herhangi bir bölgesine uygulanmakta olan masaj türleridir. Bu masaj uygulamaları yüze, sırta, bacaklara ya da başa yapılabilmektedir. Basınç ve kas noktalarına odaklanma ve manipülasyon uygulanarak yapılan bölgesel masajlar vücudun rahatlamasında ve sağlık sorunlarının çok hızlı bir şekilde giderilmesinde önemli bir yere sahiptir. Yumuşak dokuların sürtünmesine de imkân sağlanan bölgesel masajlar ile kronik ağrılardan kurtulmak da hayli sık rastlanan bir durumdur ve bu nedenle fizik tedavinin önemli bir parçası olarak bu masaj türleri değerlendirilir.

Bölgesel Masajın Faydaları Nelerdir?

Bölgesel masajın sayısız türde biçimleri vardır. Çoğu insan kendi masaj yöntemlerini kendi yaratabilir. Kullanılmamış herhangi bir yöntem ile rahatlama sağlamak ise paha biçilemez bir olgudur.

Bölgesel masaj uygulaması için eğitim almış olan kişiler daha ilk seansta farkını rahatlıkla ortaya koyacaktır. Kullandığı malzemelerden uçucu yağlara kadar tüm ekipman ile tam bir rahatlama söz konusu olacaktır. Bacak veya herhangi bir bölgede ağrı çeken kişilerin düzenli şekilde bölgesel masaj uygulaması yaptırmasıyla kan dolaşımı fark edilecek şekilde hızlanır ve damarlardan kaynaklanan ağrılar en aza indirilir. Bu ve benzeri birçok örnek bu tekniğin alternatif bir kaynak olduğunun en net kanıtıdır. Bölgesel masajın nasıl yapıldığı hakkında daha fazla fikir edinmek için uygulamayı yapan profesyonel ekiplerden detaylı bilgi almak faydalı olacaktır.

 

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir