Çiftler masajı – Çiftler Masaj Nedir ve Ne Bekler?

Bir çiftin masajı yapmadıysanız, mevcut en rahatlatıcı ve samimi spa hizmetlerinden birini kaçırıyorsunuz. Ruhsatlı masaj terapisti ve Swissôtel Chicago’s Spa 42’nin spa operasyonları direktörü Monica Jaso’nun bu unutulmaz deneyim hakkındaki sorularınızı yanıtlamasına izin verin.

Ne olduğunu bir çiftler masaj?
Cevap düşündüğünden daha basit. Bir çiftin masajı, siz ve bir arkadaşınız, aynı anda çalışan iki terapistle yan yana masaj yaptığında. Spaya bağlı olarak, bir çiftin masajında ​​rahatlatıcı müzik, aromaterapi, mum ışığı ve diğer rahatlatıcı olanaklar bulunabilir.

Bir çiftin masajı ne kadardır?
60 dakikalık bir masaj için, yaklaşık 80-150 $ arasında herhangi bir ücret ödemeniz beklenebilir . Daha uzun bir seans için, biraz daha fazla ödeme yapacaksınız, ancak bunu deneyimledikten sonra yaptığın için mutlu olabilirsin.

Masajdan önce yiyebilir miyim?
Monica, “Önceden yemek yemek iyi, ama bunu en az bir saat önce yap, böylece tam bir karnına uzanmıyorsun,” diyor. “Saat 6: 00’da bir masaj yaptırma ve akşam 7: 30’da akşam yemeği rezervasyonu yapma, çünkü oraya gitmek için acele ediyorsun ve o kadar güzel ve rahatlatıcı masajın keyfini çıkarmayacaksın. ”

Erken gelirsem (ya da geç kalırsam) ekstralar olabileceğini duydum.
Birçok spada saunalar, havuzlar, fitness merkezleri ve tedavi rezervasyonları ile diğer olanaklara ücretsiz erişim dahildir.

Monica, “Her şeye rağmen, bundan yararlanın,” diyor. “Birçok insan bu tesislerden faydalanmıyor.” Bir otel spası varsa, yerinde bir restoran bile olabilir .

Spa’nızda bu ekstralar yoksa, biraz erken görünmelisiniz. “Randevu zamanına çok yaklaşırsanız, etrafta koşuşuyor olabilirsiniz, terapistler etrafta koşuşuyor olabilirler, ve … o koştuğunuz enerjiyi hissedebilirsiniz.” Monica randevu saatinizden 15-20 dakika önce gelmenizi önerir.

Her birinin aynı tedaviyi alması gerekecek mi?
Hayır! Bir solo seansta olduğu gibi, çiftler masajları hala masaj terapistleri ile kişiselleştirilmiş istişareleri içermelidir.

Monica, “İnsanlar genellikle kendi bedenleri için bireysel isteklere ve ihtiyaçlara sahipler” diyor. “Birisi omuz tansiyonuna sahip olabilir, başka biri sadece ayak bileği ameliyatı geçirebilir ve bacaklarına dikkat çekmek ister.”

Ve bu sadece odak alanlarıyla ilgili değil. Çiftler farklı modaliteler sormakta özgür olmalılar. Eğer bir kişi rahatlamak isterse, İsveç muhtemelen onlar için yeterlidir. Eğer diğer kişi daha terapötik bir tedavi isterse, “o zaman her şeyden, derin dokuyu alın, spor masajını yapın . Kendinizi sınırlamayın.”

Eklentileri ekleyebilir miyim?
Spa’nın bununla ilgili hiçbir problemi olmayacaktır.

Ortağınız özellikle son zamanlarda stresli bir zaman geçirdi mi? Ardından kokulu esansiyel yağlar, zihni sadece masajdan daha iyi sakinleştirmeye yardımcı olabileceğinden, aromaterapi hakkında bilgi alın. Özellikle soğuk bir gün mü? Sıcak taşlar ekle!

Masaj sırasında konuşabilir miyim?
Evet … ama tavsiye edilmiyor.

Monica bir kere “Bu evli çift geldi,” diye başlıyor. “Ve [çiftler] masajına 20 veya 30 dakika, hoş ve rahatlar, güzel ve sessiz ve aniden onu duydunuz, ‘Tatlım, nasılsın?’

“Ve omuzlarını biraz yukarı kaldırdığını görebiliyorsun, ve o da” Nasıl hissediyorsun? “Diye rahatlıyor musun? Ve o sadece güldü ve gibiydi ‘Eh, sen büyük ağzını açana kadar oldu!’ ”

Monica, etkileşimin anısına kıkırdar. Neyse ki, hikayesindeki kocası fazla rahatsız etmedi, ama her eş hasta değil. Paket: Eğer partnerinize bir dağıtmadığınızı çiftler masaj , muhtemelen, iyi, Randevunuzdan önce sohbet etmeliyiz sohbet .

Şampanya olacak mı?
Muhtemelen.

Çok sayıda spa, çiftler için şampanyalı masajlar sunar, ancak tedaviden önce ve sonra alımınızı izleyin . Monica, “Eğer daha sonra içerseniz, dolaşım sisteminiz çok daha hızlı ilerlediği için size çok daha hızlı gelebilir,” diyor Monica. Biraz alkol var, ama bol su içtiğinizden emin olun.

Ben musunuz sahip önemli bir diğer getirmek için?
Bir şey değil.

Elbette, çiftler masajları, kadınlar ve erkekler için harika romantik hediyeler yapar. Ama Monica çok sayıda platonik çiftin Spa 42’nin çiftler odasından (kardeşler, arkadaşlar, anneler ve kızlardan) geldiğini söylüyor. “Beklediğimden daha fazlası oldu.” En önemli şey sadece gerçekten rahatlayabileceğiniz ve deneyimin tadını çıkarabileceğiniz birini seçmektir.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir