Derin Doku Masajı Nasıl Yapılır?

Derin Doku Masajı Uygulaması

Spor yapanların ve fiziksel zorlanmalara maruz kalanların yaptırdığı keyif verici bir masaj yöntemidir Derin Doku Masajı. Düşük hızda ve yüksek basınçla yapılması sebebiyle derin kas dokusuna etki etmektedir. Sert masajlardan hoşlananların tercih ettiği masaj sayesinde yüzeysel bir rahatlama yerine iskelete en yakın bölgelerde bulunan kasların rahatlaması sağlanmaktadır.

Derin Doku Masajını Neden Tercih Etmelisiniz?

Hareket imkanı sağlayan iskeletin en yakın bölgelerinde bulunan kas yapılarındaki vücudunuzun önlem amaçlı ürettiği spazmların giderilmesi için en etkili yöntemdir. Özellikle vücut geliştirme sporları yapan bireylerin oldukça sık bir şekilde karşılaştığı spazmlar vücudun zorlanmalardan ve yoğun kullanımda olmasından kaynaklanan bir korunma sistemidir. Bu spazmlar önlem alınmaması durumunda lif kopmalarına hatta sinir sıkışmalarına kadar gidecek ciddi sağlık sıkıntılarına sebebiyet vermektedir. İşte bu sebeple derin doku masajı rahatlamak için değil sağlık için yapılan bir masajdır.

Derin Doku Masajı Uygulaması

Öncelikle vücudu yumuşatmak adına sıcak su ile bir süre duş almanız gerekmektedir. Daha sonra klasik spor masajları veya diğer masaj yöntemleri uygulanarak vücut derin doku masajına hazırlandırılmalıdır. Kendi istediğiniz her hangi bir masaj yağı yardımıyla sinir sisteminize uyarılar gönderilerek masaj tekniğinin yapım süreci başlatılır. Bu esnada masözünüzün tekniği diğer birçok masaj tekniğine göre daha yavaş olacaktır. Git gide artan basınçla spazmalarınızı gevşetip kan dolaşımınızı hızlandırarak vücudunuzun tam bir rahatlama yaşaması sağlanacaktır.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir