Derin doku masajı

Adından da anlaşılacağı gibi, derin doku masajı, daha derin kas dokusu ve fasya tabakalarında gerginliği hafifletmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle, İsveç’ten daha yoğun yoğurma teknikleri kullanır.

Faydaları : Derin doku masajı, kronik gerginliği serbest bırakmak için idealdir ve aynı zamanda hareket aralığının da geliştirilmesine yardımcı olabilir.

Bunu deneyin : kronik ağrılardan ve ağrılardan muzdaripseniz veya klasik İsveç masajı tekliflerinden daha fazla baskı istiyorsanız.

İsveç masajı bir nedenden ötürü Batı dünyası standardıdır: Naziktir, rahatlatıcıdır ve herkese uyarlanabilir. Ama İsveç masajı tam olarak nedir? İsveçli mi? Ve tedavi sırasında neler bekleyebilirsiniz? Rehberimiz, günümüzün en popüler masaj formunu tartışmasız bir şekilde inceliyor .

Bir tedavi sırasında ne olur?
İsveç masajı, Batılı anatomi ve fizyoloji uygulamalarına dayanmaktadır. Bu tip bir masajı yapmak için, lisanslı terapistler, okşayarak, yoğururken, vururken, sürtünerek ve titreşim gibi bir basınç stilleri uygular. Vuruşlarının kaymasına yardımcı olmak için masaj yağı kullanmak , basıncı vücudun uzunluğunu çalıştıran kaslar boyunca odaklar.

İsveç masajının faydaları nelerdir?
İsveç masajından gelen baskı, kas gerginliğini hafifletmek için idealdir, tıpkı gün boyunca bir bilgisayar üzerinden kamburlaşmayı engelleyen türden. Bu gerilim bazen düğümlere neden olabilir: minik nodüller oluşturan aşırı gergin kas liflerinin tetik noktaları. Masaj terapistleri bu düğümleri hissetmek için eğitilmişlerdir ve İsveç masaj teknikleri onları yavaşça itmek için idealdir.

İsveç Masajı 101 | Masaj Yağları

Daha gevşek kasların yanında başka faydalar var mı?
İsveç deneyiminin tamamı, kendisi için bir fayda olan potansiyel bir stres gidericidir. Ayrıca, hücrelere daha fazla oksijen vererek, kan akışını artırabilir. Daha az bilinen bir fayda – nemlendirilmiş, parlak bir cilt – masaj yağlarının uygulanmasından kaynaklanır . Birçok terapist, tatlı badem yağını kullanmayı tercih eder, çünkü cilde yavaşça emer, ancak müşterileri gresle kaplanmış gibi hissetmezler. Diğer favori yağlar, üzüm çekirdeği (yağsız, kokusuz) ve jojoba yağı (kolayca emilir, aromaterapi yağları ile iyi karışır) içerir.

Ne kadar sürecek?
Terapistler genellikle 30 dakikalık, 50 dakikalık, 60 dakikalık ve 90 dakikalık versiyonlar sunarlar. Yine de daha uzun bir masaj terapiste her kas grubu üzerinde çalışmak veya daha gergin bir alana odaklanmak için daha fazla zaman verir.

Acıyacak mı?
Hayır, çünkü çoğu terapist vuruşlarının baskısını isteklerinizi karşılayacak şekilde özelleştirecektir. Shannon Merten’e göre, masaj görgü kuralları hakkında görüştüğümüz lisanslı bir masaj terapisti , iletişimin anahtarıdır. “Müşterilerimden daha mutlu ve tatmin olmalarını tercih ederim, bu yüzden [terapist] keyifli olmayan bir şey yapıyorsa, iyi ‘biraz fazla baskı var’ veya ‘bu alan üzerinde çalışmak için çok hassas’ tatmin edici sonuçlar elde et, ”diyor.

İsveçli mi?
İsveçli masajın kökenleri hakkında akademik çevrelerde bazı anlaşmazlıklar vardır. Birçok kaynak İsveç Hareketi Sistemi olarak bilinen bir dizi jimnastik uzanmasına öncülük eden İsveçli fizyolog Pehr Henrik Ling ile olan bağlantıyı izlemektedir. Bunun ötesinde, tarih karanlık olur.

Şu anda İsveç masajı dediğimiz Masaj Öyküsü’nün yazarı Robert Noah Calvert’a göre Ling’in hareket sisteminin bir parçası olmadı. Calvert’ın savunduğu gibi İsveç masajı, okşa, yoğurma ve diğer bedensel manipülasyon sistemleriyle tanımlanır. Bunlar, 19. yüzyılın sonlarında yaşayan ve çalışan Hollandalı bir uygulayıcı olan Johann Georg Mezger’e teşekkür ediyor. Sonuç olarak, Amerikalıların İsveç masajı olarak ne bildiği, çoğu Avrupa çapında “klasik masaj” olarak adlandırılır.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir