Masaj tedavisi kimler sağlıyor?

Birleşik Devletlerde yaklaşık 1.500 masaj terapi okulu ve eğitim programı bulunmaktadır. Elle uygulanan masaj tekniklerine ek olarak, öğrenciler genellikle vücut ve işleyişi, iş uygulamaları ve etik hakkında bilgi edinebilirler. Masaj eğitim programları genelde bir devlet kurulu tarafından onaylanır. Bazıları, Masaj Terapisi Akreditasyonu Komisyonu (COMTA) gibi bağımsız bir kuruluş tarafından da akredite edilebilir.

2010 yılı itibariyle, 43 eyalet ve Columbia Bölgesi masaj tedavisini düzenleyen kanunlara sahiplerdi. Bazı eyaletlerde yönetmelik kasaba kanunlarına göre yapılır.

Terapötik Masaj ve Kaporta için Ulusal Sertifika Kurulu, ulusal bir sınavı geçen uygulayıcıları sertifikalandırır. Lisans masaj terapistleri, akredite bir kurumda en az 500 saat eğitim almalarını, ulusal bir sınavı geçmelerini, belirli eğitim gereksinimlerini karşılamalarını ve hatalı tıbbi sigortaları yaptırmalarını gerektirdiğini belirtiyor.

Masaj terapistlerine ek olarak, psikolojik danışmanlar ve fizik tedavi uzmanları masaj konusunda eğitim alabilir.

Lisanslar ve Sertifikalar
Masaj terapistleri için bazı ortak lisanslar veya sertifikalar şunları içerir:

LMT: Lisanslı Masaj Terapisti
LMP: Lisanslı Masaj Uygulayıcısı
CMT: Sertifikalı Masaj Terapisti
NCTMB : Terapötik Masaj ve Üstyapı için Ulusal Sertifika Kurulunun, terapötik masaj ve karoser uygulamalarının uygulanması için gerekli sertifikasyon gereksinimlerini (sınavı da dahil olmak üzere) karşılamıştır
NCTM : Terapötik Masaj ve Üstyapı için Ulusal Sertifikasyon Kurulu’nun, terapötik masaj uygulaması için (sınavı da dahil olmak üzere) kimlik bilgilerinin sağlanması şartlarını yerine getirdi

Bir Cevap Yazın