Masaj Terapi Stilleri ve Sağlık Faydaları

Masajın Sağlık Faydaları Nelerdir?
Birçok masaj çeşidi, basit rahatlamanın ötesinde faydalar sunar. İşte, masajdan yararlanabilecek sağlık sorunlarından sadece birkaçı. Yine de, herhangi bir sağlık durumu için masaj kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Sırt ağrısı . Birden fazla çalışma sırt ağrısı için masaj tedavisinin etkinliğini göstermiştir . Aslında, 2003 yılında yapılan bir çalışmada, kalıcı bel ağrısı için akupunktur veya spinal modifikasyondan daha iyi çalıştığını ve ağrı kesiciler ihtiyacını% 36 oranında azalttığını göstermiştir.
Baş ağrısı . Başka bir ağrı türü – baş ağrısı – aynı zamanda birden fazla çalışmanın gösterdiği gibi masaj tedavisine de yanıt verir. Masaj terapisi, bir kişinin sahip olduğu migren sayısını azaltabilir ve ayrıca uykuyu iyileştirebilir .
Osteoartrit . Diz osteoartriti için İsveç masajının etkinliğini inceleyen ilk klinik denemede , haftada bir ya da iki kez bir saatlik masaj alan katılımcılar ağrı, sertlik ve işlevsellikte iyileşme göstermiştir. Kontrol grubunda böyle bir değişiklik yoktu.
Kanser . Geleneksel, Batı tıbbının tamamlayıcısı olarak kullanılan masaj, gevşemeyi teşvik edebilir ve kanser semptomlarını veya tedavinin yan etkileriniazaltabilir. Örneğin,ağrı, şişlik, yorgunluk , mide bulantısı veya depresyonun azaltılmasına yardımcı olabilirveya bağışıklık sisteminizin işlevini iyileştirebilir.
Anksiyete . 12’den fazla çalışmanın gözden geçirilmesi, masajın depresyon ve anksiyeteyi azalttığını göstermektedir . Kortizol seviyelerini% 50’ye kadar düşürdü. Ve depresyonun azaltılmasına yardımcı olan artan nörotransmiter seviyelerine masaj yapın.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir