Masaj terapisinde tamamlayıcı ve alternatif tıp olarak düşünülmesi gereken diğer bazı hususlar nelerdir?

Düzenli tıbbi bakımınızı yerine getirmek için masaj terapisi kullanmayın veya bir sağlık uzmanına tıbbi bir sorun hakkında görüşlerini ertelemenin bir nedeni olarak kullanmayın.
Sağlık durumunuz varsa ve masaj tedavisinin sizin için uygun olup olmayacağından emin değilseniz, endişelerinizi doktorunuzla görüşün. Sağlık uzmanınız bir masaj terapisti seçmenize yardımcı olabilir. Durumunuz için masaj terapisi üzerine yayınlanmış araştırma makalelerini de arayabilirsiniz.
Masaj terapisine başlamaya karar vermeden önce, terapistin eğitimini, deneyimini ve kimlik bilgilerini sorun. Ayrıca, gerekli olabilecek tedavilerin sayısı, maliyet ve sigorta kapsamı hakkında bilgi edinin.
Bir masaj terapisti diğer CAM uygulamalarını (örneğin otlar veya diğer takviyeleri veya özel bir diyet ) kullanmayı önermişse, önce bunu düzenli sağlık uzmanınızla görüşün.
Kullandığınız tamamlayıcı ve alternatif uygulamalar hakkında tüm sağlık bakım kuruluşlarına bilgi verin. Onlara sağlığınızı yönetmek için ne yaptığınızı tam olarak anlatın. Bu, koordine edilmiş ve güvenli bakım sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın