Reiki Masajı Nasıl Yapılır?

Reiki Masajı Hakkında Bilinmeyenler

Reiki masajı alternatif tıpta kullanılan ve sağlık açısından çok önemli faydaları bulunan bir masaj türüdür. Enerji terapisi olarak da sınıflandırılan bu masaj vücudun etrafından toplanan enerjini bozulmalarını ortadan kaldırmak için uygulanmaktadır. Vücuttaki enerji akışını düzenlemek ve insan sağlığının olumlu yönde düzenlenmesi için tercih edilen bu yöntem son yıllarda oldukça fazla ilgi görmektedir.

1922 yılında geliştirilen bu masaj sonralardan uygulamasına el hareketlerinin de katılmasıyla günümüzdeki modern halini almıştır. Reiki uzmanı masaj esnasından hastanın vücuduna ellerini dayar çeşitli yönlendirmeler ile vücuttaki enerjinin akışı değiştirilir. Masaj esnasında uygulanan her pozisyon 2 ile 5 dakika arasında sürmektedir. El pozisyonları genelde avucun iç kısımlarının vücuda oturtulması ile yapılır ve parmakların olabildiğince yayılması amaçlanır.

Reiki Masajının Faydaları Nelerdir?

Sağlık ve psikolojik rahatlama açısından pek çok faydası bulunan Reiki masajının temel faydaları şunlardır.

  • Kronik ağrıların giderilmesi
  • Stres ve gerginliğin azaltılması
  • Ameliyat sonrası iyileşme sürecinin hızlandırılması
  • Kemoterapi ve radyasyon tedavisinin yan etkilerinin ortadan kaldırılması ya da iyileştirilmesi
  • Bağışıklık sisteminin geliştirilmesi ve buna bağlı olarak güçlendirilmesi
  • Huzurun ve rahatlamanın sağlanması
  • Zayıflama sürecinin hızlandırılması

 

Günlük stres ve yorgunluğun da atılması amacı ile kullanılmakta olan Reiki masaj uygulamaları, masajın ortaya çıkış tarihinden itibaren pek çok hasta üzerinde olumlu etkiler bırakmış ve sağlıklı bir yaşam sürülmesi adına faydalı olmuştur.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir