Sandalye Masajı

Isveç masajı
En yaygın masaj türü İsveç masaj terapisidir. Yumuşak, uzun, yoğurma vuruşlarının yanı sıra hafif, ritmik, vurma vuruşlarını ve en üstteki kasların katmanlarını içerir. Bu da eklemlerin hareketi ile birleştirilir. Kas gerginliğini hafifleterek, İsveç terapisi hem rahatlatıcı hem de enerji verici olabilir. Ve bir yaralanmadan sonra bile yardımcı olabilir.

İsveç masajının dört yaygın vuruşudur:

Effleurage: yumuşak dokuyu gevşetmek için kullanılan pürüzsüz, kayma darbesi
Petrissage: effleurage’i takip eden sıkma, yuvarlama veya yoğurma
Sürtünme: doku katmanlarının birbirine sürtünmesine, kan akışının artmasına ve skar dokusunun parçalanmasına yardımcı olan derin, dairesel hareketler
Tapotement: bardaklı el, parmak veya elin kenarı ile yapılan kısa, alternatif bir musluk
Nöromüsküler Terapi Masajı
Nöromüsküler tedavi, kas ve sinir sistemlerini içeren kronik ağrının altta yatan nedenlerini tedavi etmeyi amaçlayan yumuşak doku manipülasyonudur . Bu tıbbı yönelimli masaj şekli, tekrarlayan hareket yaralanmalarının neden olabileceği tetik noktaları (ihale kasları noktaları), dolaşım, sinir sıkışması, postüral sorunlar ve biyomekanik problemleri ele almaktadır.

Derin doku masajı
Derin doku masajı, vücudunuzdaki bazı ağrılı, sert “sorunlu lekelere” dikkat çekmek için en iyisidir. Masaj terapisti, cildinizin altındaki derin kaslar, tendonlar veya diğer dokular üzerindeki baskılara odaklanan yavaş, kasıtlı vuruşlar kullanır . Diğer masaj türlerinden daha az ritmik olmasına rağmen, derin doku masajı oldukça terapötik olabilir – kronik gerilme şekillerini hafifletir ve sırt burkulması gibi kas yaralanmaları ile yardımcı olur.

Spor Masajı
Belirli bir spor için kullanılan kas sistemlerine yardımcı olmak için geliştirilen spor masajı, spor müsabakaları öncesinde, sırasında veya sonrasında sporculara yardımcı olmak için çeşitli yaklaşımlar kullanır. Esnekliği geliştirmek ve yaralanmaları önlemek için kullanabilirsiniz. Ya da, bir spor yaralanmasından sonra iyileşmeye yardımcı olan kas suşlarına yardımcı olabilir .

Sandalye Masajı
Hiç bir ilçe fuarına, müzik festivaline ya da konferansa gittiniz ve diğer insanlara sandalye masajları yaptırmaya davet ettiniz mi? Bir havaalanındaki sandalye masajı bölümünden geçti mi? Veya belki de 15 ila 20 dakikalık masajlar sunan bir şirkette çalışmak için yeterince şanslısınız. Yerinde, özel olarak tasarlanmış bir sandalyede tamamen giydirilmiş otururken sandalye masajı yapılır. Genellikle boynunuza, omuzlarınıza, sırtınıza, kollarınıza ve elinize bir masaj yaptırırlar.

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir