Sıcak Taş Masajı

Özenle seçilen şifalı volkanik taşlar ile yapılan bu masaj, insanı bütün stresinden arındırıp mutluluk hormonu salgılamaktadır. Vücudun gerilmiş kısımlarına sıcak ve soğuk taşlar konularak uygulanan bu masaj, diğer masaj türleri gibi ağrılı ve acılı değildir. Sıcaklık vücudu ilk anda etkileyebilir fakat son derece rahattır.

Masaj için taşlar su ile ıslatılır. Bu masaj yöntemi, uygulanan kişiyi ateş, hava, su ve toprak olmak üzere dört element ile buluşturur. Masaj için kullanılan taş türü Obsidyen Taşı olarak bilinir. Volkanik kökene sahip olmasından ötürü içerisinde barındırdığı doğal bir sıcaklık vardır.

Çoğu insanın inanmadığı, birkaç taş insanı nasıl rahatlatabilir diye çekinip yaptırmaktan kaçındığı kişiler bile bir kez yaptırdıklarında kendilerini ferahlamış ve rahatlamış hissetmektedir.

Bu masaj türü uzman kişiler tarafından yapılmak zorundadır çünkü hangi taşın nereye konulacağını ve hangi derece sıcaklıkta olacağının bilinmesi gerekmektedir. Yanlış konulan taş türü ve yüksek sıcaklık, insanın canını yakabileceği gibi hiçbir fayda görememesine de neden olabilir. En iyi şekilde ve en iyi kadro ile yapılması gereken bu masaj türünü her yaparım diyene yaptırmamanız tavsiye edilmektedir.

Sıcak Taş Masajının Faydaları

-Kas, kemik ve eklem ağrılarına iyi gelir, uzun süreli rahatlama sağlar.

-Bel ve sırt ağrılarını hafifletir, ağrıları ve tutulmaları azaltır hatta bazı hastalarda bir daha hiç görülmediği bile olmuştur.

-Kas ve kemik hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Özellikle yaşlılara önerilmektedir.

-Stres ve gerginliği azaltıcı etkisiyle, özellikle ergenlik çağındakilere ve üniversite sınavına gireceklere tavsiye edilir. Sınavdan önce gidip yaptırmaları tavsiye edilir.

-Uykusuzluk problemi olanların bu problemlerini yok eder. Uzun süreli ve deliksiz uykular sağlamaktadır.

-Baş ağrısı ve migren sorunu yaşayanların baş ağrılarını azaltır.

-Kadın hastalıkları konusunda oldukça iyidir. Regl ve doğum sancılarını azaltıcı etkisi gözlenmiştir. Ağrılı regl dönemi geçirenlere ve hamilelere doktorlar tarafından tavsiye edilir.

-Omuz ve sırt ağrılarına iyi gelir. Boyun bölgesine konulan taşlar omurilik soğanını ısıtır ve omurilik rahatsızlığı olanlara doktorlar mutlaka tavsiye etmektedir.

-Kan dolaşımını düzenleyip kalbe yardımcı olmasıyla kalp hastaları için de tavsiye edilen bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

-Sindirim sistemini düzenler. Kabızlık, tuvalete çıkamama gibi sorunlara iyi gelir.

 

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir