Sıcak taş masajı

İnatçı düğümleri çalıştırmak için sadece ellerine güvenmek yerine, masaj terapisti ısıtılmış bazalt taşlarını gergin bölgelere eritmek için arkasına yerleştirir.

Faydaları : Gergin bölgeleri rahatlatmanın yanı sıra, taşlardaki ısı kan akışını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Eğer şunu deneyin : eğer zorlukla çözülme problemlerinden ve tedavi edici ısıdan şikayetçiyseniz.

22 kişiden biraz fazlası: İnsanlar kaslarını gevşetmek için masaj yaparlar, ancak son derece gergin kaslar masajı daha az etkili hale getirebilir. Bir İşte bu noktada sıcak taş masajı gerçekten yardımcı olabilir. Taşlardan gelen ısı kaslara nüfuz eder ve onları gevşetmeye yardımcı olur, böylece terapist daha derin ve daha rahatlatıcı bir masaj sağlar.

Sıcak taş masajı nedir?
Bu tedavi ile, lisanslı bir masaj terapisti tipik olarak bir su banyosunda eşit bir sıcaklığa ısıtılmış olan yumuşak siyah bazalt kayaları veya nehir kayalarını kullanacaktır. Bazalt taşları demir bakımından çok zengindir, bu da onları ısı tutmada özellikle mükemmel kılar ve hatta vücudunuzdaki enerji akışını iyileştirmeye yardımcı olduğuna inanır.

Terapist daha sonra vücuttaki belirli noktalara sıcak taşları yatıştırıcı basınç oluşturmak veya sabit basınçla kasları gerçekten masaj yapmak için kullanacaktır.

Sıcak taş masajı faydaları
Kasları gevşetmenin yanı sıra, masaj taşlarından gelen ısı kan damarlarını açar ve dolaşımını artırır. Geliştirilmiş sirkülasyon, kaslara daha fazla oksijen verilmesini sağlar, bu da ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olur. Diğer masaj faydaları arasında şunlar olabilir:

Kronik ağrı rahatlama
Azaltılmış stres ve kaygı
Geliştirilmiş esneklik
Sıcak taş masaj teknikleri
Taşlar asla rahatsız edici derecede sıcak olmamalı ve terapistin olup olmadıklarını bilmeleri önemlidir. Chicago’s Allure De Vie Spa’da bir terapist olarak güzellik editörlerimizden bir tanesini bilgilendirdik, ısıtılmış taşlar 100º ila 150º Fahrenheit arasında herhangi bir yerde ısıtılabilir . Yüz masajı için yüzdeki cilt vücudun geri kalanından daha hassas olduğundan biraz daha düşüktür.

Bir şey iyi hissetmezse, bir masaj terapistine kibarca nasıl söyleyeceğimize dair tavsiyeler almak için masaj görgü kurallarımızı okuyun .

Sıcak taş terapisinin tarihçesi
Sıcak taşların kullanımı eski bir uygulamadır. Çin’de 2000 yıl öncesine kadar belgelenmiştir ve çağlar boyunca çok sayıda kültürde yüzeyler. Bununla birlikte, bu uygulamalı uygulamalar ile modern sıcak taş masajının ortaya çıkışı arasında bir gecikme vardı .

View Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir